Sinaloa kartell

Sinaloa kartell (hispaania Cártel de Sinaloa) on suur rahvusvaheline uimastikaubanduse, rahapesu ja organiseeritud kuritegevusega tegelev sündikaat, mis asutati Mehhikos 1980. aastate lõpus kui üks paljudest väljakutest, mis tegutses eelkäijaorganisatsiooni, mida tuntakse Guadalajara kartellina, all. Praegu juhib seda Ismael Zambada García ja see asub Culiacáni linnas Sinaloas, mis tegutseb paljudes maailma piirkondades, kuid peamiselt Mehhiko osariikides Sinaloas, Baja Californias, Durangos, Sonoras ja Chihuahuas. Sellel on märkimisväärne kohalolek ka paljudes teistes Ladina-Ameerika piirkondades, näiteks Colombias; samuti linnades üle USA. Ameerika Ühendriikide luurekogukond peab Sinaloa kartelli üldiselt kõige võimsamaks narkokaubanduse organisatsiooniks läänepoolkeral, muutes selle võib-olla isegi mõjukamaks ja võimekamaks kui kurikuulus Colombia Medellíni kartell oma tippajal. Mitmed allikad, sealhulgas Los Angeles Times, on korduvalt öelnud, et see on üks tugevamaid kuritegelikke organisatsioone maailmas ja vaieldamatult võimsaim Mehhikos alates vähemalt 2000. aastate lõpust ja 2010. aastate algusest.

C.D.S logo

Sinaloa kartell tegutseb Sinaloa, Durango ja Chihuahua osariikides. Piirkond on suur Mehhiko oopiumi ja marihuaana tootja. Hoolimata erinevat tüüpi ebaseaduslike ainete kaubitsemisest, näib kartelli tegevus eelistavat peamiselt kokaiini ja opioididega kauplemist, eriti sellises turustuskeskuses nagu Chicago, kus nõudlus metamfetamiini järele on suhteliselt madal. USA peaprokuröri sõnul vastutas Sinaloa kartell aastatel 1990–2008 ligi 200 lühikest tonni (180 t) kokaiini ja suures koguses heroiini importimise ja levitamise eest Ameerika Ühendriikidesse. 2014. aasta paiku hakkas Kolumbia kokaiinitootmise ja ülemaailmse tarbimise mõõdetav kasv kuni praeguseni igal aastal suurenema, mis tähistab praegu uut kõrgpunkti uimasti ülemaailmses kasutamises. Alates 2021. aastast on Sinaloa kartell kokaiinikaubitsejate võrgustike kõrgete kasumimarginaalide tõttu praegu Kolumbia territooriumil kõige aktiivsem Mehhiko kartell ja partner Rahvusliku Vabastusarmeega (ELN), Colombia Revolutsiooniliste Relvajõudude (FARC) dissidentidega. ) ja neo-sõjaväeline jõuk Clan del Golfo, keda see väidetavalt aitab rahastada. Nii CDS kui ka CJNG on hiljuti hakanud otseselt osalema kokaiini tootmises Colombias, mitte ainult ostmiseks, vaid ka tootmisesse investeerimiseks otse teiste kuritegelike organisatsioonide kaudu. Siiski näib, et kartellil on endiselt suured metamfetamiinioperatsioonid USA linnades, näiteks San Diegos ja Atlantas. National Drug Intelligence Center ja muude allikate andmetel tegeleb Sinaloa kartell USA-s peamiselt kokaiini, heroiini, metamfetamiini, fentanüüli, kanepi ja MDMA levitamisega. Praegu on see enamus illegaalse fentanüüli tarnijast Põhja-Ameerikasse, kusjuures suurem osa, kui mitte kogu kartelli heroiinist segatakse nüüd ka fentanüüli või sellega seotud keemiliste analoogidega, et suurendada heroiini „tugevust” kulutõhusamal viisil.2017. aasta seisuga (ja tõenäoliselt ka praegu) on Sinaloa kartell üldiselt kõige aktiivsem narkokartell, kes on seotud ebaseaduslike uimastite smugeldamisega USA-sse ja nendega kaubitsemisega kogu riigis. Nagu eelnevalt mainitud, tegeleb organisatsioon praegu tugevalt fentanüüli tootmise ja levitamisega, millest suur osa koosneb võltsitud M30 pillide valmistamisest ja müügist, mis on loodud välja nägema nagu farmaatsia oksükodooni tabletid, kuid mis ilmselt ei sisalda ehtsat oksükodooni. See on eeldatavasti põhjustanud USA-s juhuslike üledoosist põhjustatud surmajuhtumite tõusu. CDS ja ka teised suured Mehhiko kartellid on California kaugetes metsades ja kõrbetes loonud suuri marihuaana kasvatamise operatsioone.

2021. aasta seisuga on Sinaloa kartell Mehhiko kõige domineerivam narkokartell. Pärast Joaquín "El Chapo" Guzmáni vahistamist juhivad kartelli nüüd Ismael Zambada García ja Guzmáni pojad Alfredo Guzmán Salazar, Ovidio Guzmán López ja Ivan Archivaldo Guzmán Salazar. Erinevad allikad väitsid aga, et organisatsiooni Guzmáni ja Zambada fraktsioonide vahel olid hiljuti puhkenud sisekonfliktid kartelli juhtkonna jaoks. Kahe kartelli poole vahelise vaenu algatas või süvendas kuulduste kohaselt Culiacáni lahingu vahejuhtum, kui El Mayo keelas oma meestel sekkumast kartelli ja Mehhiko rahvuskaardi vahelisse konflikti pärast El Chapo vangi tabamist.


© MMXXIII Rich X Search. We shall prevail. All rights reserved. Rich X Search